Jak Sprawić Żeby Rzęsy Były Długie i Gęste?

Wszystkie kochamy długie i piękne rzęsy, nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że rzęsy ‘powinny’ być gęste i długie. Nic w ciele ludzkim nie pełni roli jedynie estetycznej. Długie rzęski to nasze czujki które wychwytują drżenie i dają znać powiece o zagrożeniu. W ten sposób jesteśmy w stanie bardzo szybko zareagować na zbliżające się niebezpieczeństwo i szybko zamknąć powiekę. Kolejną rolą rzęs jest ochrona oka przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami i bakteriami które fruwają w powietrzu.

Co więc zrobić gdy rzęsy są słabe i nie pełnią odpowiednio swojej funkcji?

Najstarsza metoda znana od wieków i stosowana już przez nasze prababki to wykorzystanie olejów na porost włosów. Najbardziej znanym i zasłużonym olejem jest olej rycynowy, który w cudowny sposób odbudowuje cebulki włosów i stymuluje je do budowania zdrowych włosów. Do tej pory olej rycynowy znany jest jako panaceum na łysienie i wszelkiego rodzaju dysfunkcje wzrostu włosa. Konsystencja tego oleju jest bardzo gęsta i kleista, należy więc rozrzedzić go antybakteryjnym olejem kokosowym tak alby dobrze rozprowadzał się na skórze. Mimo wspaniałych właściwości olejowania rzęs i włosów, wiele osób zniechęca się do tego jeszcze przed zobaczeniem pierwszych rezultatów. Olej nakłada się przed snem na całe rzęsy i powieki, co niestety może plamić zarówno piżamę jak i poduszki na których śpimy.

Drugim, skutecznym sposobem jest stymulacja wzrostu rzęs za pomocą serum. Na rynku znajdziemy wiele odżywek które zawierają naturalne aktywne substancje działające jak katalizator wzrostu włosków. Serum działa na cebulki rzęs i dogłębnie je odżywia. Zdrowa cebulka produkuje grube i długie rzęsy. Są one bardziej lśniące a pojedyncza cebulka produkuje zazwyczaj kilka rzęs. Ważnym aspektem jest wybranie serum które jest dokładnie przebadane i zatwierdzone jako bezpieczne. Warto stosować odżywki polecane przez ich użytkowników jako wysoko skuteczne i łagodne dla skóry oka.

Poniżej zamieszczam kilka porad na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej odżywki do rzęs?
Czy produkt jest bezpieczny?
Czy serum było przebadane i dopuszczone do sprzedaży?
Sprawdzić na ile odżywka jest skuteczna sugerując się opinią użytkowników.