Jak uzyskać efekt sztucznych rzęs?

Jest kilka sposobów na osiągnięcie efektu sztucznych rzęs. Na który się zdecydujesz, by zachwycić swoje przyjaciółki nowym wyglądem?
Najbardziej popularną metodą jest doklejanie sztucznych rzęs – pojedynczych włosków lub całych pasków. Taki zabieg wykonuje się w salonie kosmetycznym; trzeba poświęcić mu sporo czasu i pieniędzy. Nieumiejętne doklejenie sztucznych rzęs może mieć fatalne skutki – rzęsy mogą odpaść (wraz z naturalnymi).
Niektóre sztuczki wizażystów pomogą ci uzyskać efekt sztucznych rzęs. Zalotką podkręcisz rzęsy ku górze; aby efekt utrzymał się przez dłuższy czas, możesz podgrzać taka mini lokówkę suszarką lub kupić elektryczną zalotkę. Niestety, demakijaż przywróci rzęsom ich naturalny wygląd.
Stosowanie pogrubiającego tuszu również da efekt sztucznych rzęs. A dwukrotne wytuszowanie wzmocni tan efekt. Problem tkwi w tym, aby trafić na właściwy tusz, czyli taki, który nie będzie sklejał rzęs i pozostawiał grudek. Bliskie tuszom w wyglądzie i aplikacji (są oczywiście takie odżywki, które nanosi się małym pędzelkiem na linii styku rzęs z powieką) są odżywki. Jedną z nich jest Revlash. To, co odróżnia odżywki od rzęs, to właściwości. Odżywki stymulują wzrost rzęs, pogrubiają je i pogłębiają ich kolor, zapewniając naturalny wygląd.
Sprytną sztuczką uzyskania efektu sztucznych rzęs jest dorysowanie eyelinerem na górnej powiece kreski. A co jeśli nie masz czasu nakładać takich kosmetyków? Salony kosmetyczne oferują makijaż permanentny. Polega to na narysowaniu, a właściwie wytatuowaniu, kreski nad górną linią rzęs. Zabieg jest odrobinę bolesny (i kosztowny), a okolice oczu mogą być zaczerwienione.
Naturalnym specyfikiem, który pomoże ci osiągnąć efekt sztucznych rzęs, jest olejek rycynowy. Już nasze babcie znały jego właściwości. Olejek wzmacnia, nawilża i odżywia. Jest nie drogi i dostępny w każdej aptece. Są jednak kobiety, którym olej rycynowy zaszkodził. Zamiast pozytywnych wyników przyniósł odwrotne skutki – włosy i rzęsy wypadały przy rozczesywaniu lub makijażu.
Metod uzyskania efektu sztucznych rzęs jest wiele. Jedne są czasochłonne i kosztowne, inne ryzykowne i krótkotrwałe. Którą z nich wybierzesz?

One Response

  1. ulaa 13 listopada, 2014