Latisse

Latisse polecany jest kobietom, które chciałyby mieć dłuższe, grubsze i gęściejsze rzęsy. Ze względu na bardzo szybkie działanie produkt cieszy się dużą popularnością wśród miłośniczek długich rzęs i ładnego wyglądu. Latisse można uznać za specyficzną odżywkę do rzęs.

Aplikacja Latisse różni się nieco od nakładania innych produktów wydłużających rzęsy. Elementem wspólnym jest jedynie konieczność usunięcia makijażu przed naniesieniem odżywki do rzęs. Do wykonania aplikacji potrzebny jest pędzelek z płaską końcówką. Na jej brzeg należy wycisnąć jedną kroplę Latisse. Następnie pędzelkiem maluje się kreskę wzdłuż linii rzęs na górnej powiece. Nowego i czystego pędzelka używa się po to, żeby nanieść Latisse na drugą powiekę. Aplikacji nie należy powtarzać na dolnej linii rzęs, ponieważ produkt w trakcie snu (Latisse nakłada się co wieczór) przedostaje się na dolną powiekę.

Pierwsze efekty pojawiają się po około czterech tygodniach.

Podczas pozostałej części kuracji rzęsy wydłużają się i zagęszczają. Pomalowane maskarą wyglądają na pełniejsze, większe, ładniejsze i delikatnie podkręcone. Niestety rezultaty nie utrzymują się długo – zanikają po dwóch miesiącach od momentu przeprowadzenia ostatniej aplikacji.

Nie wszyscy mogą używać Latisse. Kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby niepełnoletnie i te, które przeszły ciężkie choroby, nie powinny rozpoczynać kuracji. Natomiast lekarza powinny poradzić się osoby chcące używać Latisse, ale posiadające wrażliwą skórę wokół oczu lub aparat wzrokowy, leczące się dermatologicznie lub okulistycznie, uczulone na którykolwiek ze składników produktu. Latisse mogłoby wywołać podrażnienia w postaci suchej skóry, bólu oczu, pękniętych naczyń krwionośnych na powiekach, zaczerwienienia gałek ocznych.

Latisse zamknięty jest w małej buteleczce o pojemności 3 ml. Taka ilość wystarcza na około cztery miesiące kuracji. Dozowanie produktu jest bardzo łatwe: opakowanie zostało przystosowane tak, żeby można było wydobyć tylko jedną kroplę potrzebną do aplikacji.

Plusy:

  • wydłuża i zagęszcza
  • łatwość aplikacji
  • łatwość dozowania produktu

Minusy:

  • efekty szybko znikają
  • podrażnia
  • mało wydajny