Tusz wydłużający rzęsy

Ty też zastanawiasz się, czy warto inwestować w tusz wydłużający rzęsy? Myślisz, czy to naprawdę działa? A może to tylko pusta obietnica producentów? Spróbujmy przyjrzeć się bliżej takim tuszom i temu, na czym polega wydłużanie rzęs.
Na rynku, w sklepach, drogeriach i perfumeriach mnóstwo jest tuszy wydłużających rzęsy. Kolorowe opakowania, fantazyjne szczoteczki, niesamowite właściwości, to tylko niektóre cechy, o których przeczytasz na etykietach.

Jak zatem odnaleźć właściwy tusz wydłużający rzęsy?

I jak swobodnie poruszać się między sklepowymi półkami z kosmetykami do oczu? No cóż, nie jest to takie proste jak ci się wydaje. Chyba najlepszym, choć karkołomnym sposobem będzie przetestowanie wszystkich tuszy, które wydłużają rzęsy. Sprawdźmy, jakie tusze mogłabyś kupić, by zbyt mocno nie nadszarpnąć domowego budżetu.

Katalogowa marka Avon proponuje Daring Definition o konsystencji musu. Producent twierdzi, że rzęsy są wydłużone już po pierwszym pociągnięciu. Można spróbować? Można, ale jakość katalogowych kosmetyków pozostawia wiele do życzenia. Kolejny tusz wydłużający rzęsy pochodzi od Lumene i nazywa się Star Effect. Maleńka szczoteczka dociera do najmniejszych i niewidocznych gołym okiem rzęs. Ciekawe…

Tusz wydłużający rzęsy Amazing Length’n Build od Gosh jest zwykłym i normalnym kosmetykiem. Nie robi nic niezwykłego z naszymi rzęsami. Z tuszem XXL Bell sprawa jest dość dziwna. Zamiast pogrubienia, które obiecywał producent, jest wydłużenie rzęs. Niestety, jakość w przypadku tego tuszu idzie w parze z jego niską ceną.

Oczywiście, że można używać i testować tusze wydłużające rzęsy. Przyniosą jakieś efekty albo nie. A tak naprawdę, czy są ci potrzebne? Niekoniecznie. Jeśli jesteś uparta i koniecznie chcesz używać tuszów wydłużających rzęsy, droga wolna. Rzęsy, tak samo jak włosy porastające głowę i inne części ciała, samoistnie rosną. Ich żywotność wynosi od około 90 do 150 dni. Stare rzęsy wypadają, a pojawiają się nowe, mocniejsze i zdrowsze. To normalna kolej rzeczy. Pamiętaj jednak, że tuszowanie rzęs osłabia je i niszczy.

Do wydłużenia rzęs możesz wykorzystać odżywki. Kosmetyk taki powinien być bezpieczny dla oczu i powiek, nie może wywoływać reakcji alergicznych. A przede wszystkim powinien działać. Odżywiać, wydłużać i wzmacniać rzęsy. Jednym z takich produktów jest np. Revlash, odżywka do rzęs. Wybór należy do ciebie.